+90 537 437 39 83
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaralanmalı Trafik Kazaları Tazminat Danışmanlığı

Yaralanmalı Trafik Kazaları Tazminat Danışmanlığı

Yaralanmalı trafik kazalarında; kaza neticesinde yaralanan kişinin yakınlarının destekten yoksun kalma tazminatı talep etme hakları yoktur. Trafik kazası neticesinde kazada yaralanan kişi, tedavi gördüğü süreç içerisinde çalışamadığı için mahrum kaldığı gelirlerin ödenmesini ve kaza dolayısı ile yapılan tedaviye ilişkin masraflarını isteyebilir. Ayrıca kaza sebebiyle yaşadığı elem ve ızdırap için manevi tazminat talep edebilirler.

Sakatlanmalı trafik kazalarında; kişi sakatlık oranına göre iş gücü kaybına yönelik zararını, tedavi masraflarını maddi tazminat olarak talep edebilecek ve duyulan elem ve ızdırap nedeniyle de manevi tazminat isteyebilecektir.

Yaralanmalı ve sakatlanmalı trafik kazası gerçekleştikten sonra genel itibari ile 8 yıllık süre içerisinde bu tazminatların alınması gerekmektedir. Süreler geçirildikten sonra tazminat isteme hakkı zamanaşımına uğramaktadır.

Maddi ve manevi tazminat, sakatlanan kişinin yaşı, ekonomik durumu, sakatlık oranı, kusur oranı ve benzeri durumlara göre farklılık göstermektedir. Tazminatın hesaplanmasında sakatlanan kişinin uğramış olduğu zararların tam olarak tespit edilmesi önemlidir.

Bu tazminatların eksiksiz bir şekilde hak sahiplerine ulaştırılması için bizimle iletişime geçebilir uzman ekibimiz tarafından, yaralanan ve sakatlanan kişilere özel  ücretsiz hizmet alabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: